ZŠ Vybíralova - Šablony IV OPJAK
Od 1.8.2023 – 31.12.2025 je naše instituce realizátorem projektu „ZŠ Vybíralova - Šablony IV OPJAK“ s registračním číslem CZ.02.02.XX/00/22_002/0006779, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt je zaměřen na personální podporu, vzdělávání a spolupráci pedagogických pracovníků, inovativní vzdělávání žáků i podporu žáků s odlišným mateřským jazykem. Cílem projektu je rozvoj strategie školy v těchto oblastech, pozitivní klima ve škole a zvyšování efektivity způsobu práce.
Využíváme přispěvky na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.
Naše škola realizuje doučování žáků ohrožených školním neúspěchem v souvislosti s nemožností realizovat prezenční výuku během pandemie.
Od 1.9.2021 do 30.6.2023 je naše instituce realizátorem projektu „ZŠ Vybíralova - Šablony III“ s registračním číslem CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_081/0021241, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt si klade za cíl zvýšení kvality vzdělávání na ZŠ Vybíralova prostřednictvím posílení personální podpory a realizací extrakurikulárních a rozvojových aktivit. Celková výše podpory činí 1.219.520,- Kč.
Operační program Praha – Pól růstu ČR
Od 1.9.2020 – 31.12.2022 je naše instituce realizátorem projektu „Podpora žáků s omj II“ s registračním číslem CZ.07.4.68/0.0/0.0/19_071/0001706, který je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je podpora a rozvoj komunikačních dovedností a schopností v českém jazyce u žáků s OMJ. V rámci projektu budou realizovány intenzivní jazykové kurzy ČDJ, doučování dětí s OMJ, projektová výuka a komunitní aktivity.
Operační program Praha – Pól růstu ČR
Podpora žáků s odlišným mateřským jazykem
Od 1.1.2020 – 30.6.2022 je naše instituce realizátorem projektu „Podpora žáků s OMJ“ s registračním číslem CZ.07.4.68/0.0/0.0/18_066/0001527, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt naší školy si klade za cíl zvýšení kvality vzdělávání ve své instituci pomocí posílení inkluze v multikulturní společnosti. Během projektu dojde k realizaci odborných a komunitních setkávání s rodiči dětí či jejich zákonných zástupců, k podpoře společného vzdělávání žáků, rozvoji extrakurikulárních aktivit. Dále je projekt zaměřen na osobnostně profesní rozvoj pedagogů formou dalšího vzdělávání a zahraničních stáží.
Od 1.9.2019 – 31.8.2021 je naše instituce realizátorem projektu „Šablony ZŠ Vybíralova II“ s registračním číslem CZ.02.3.X/0.0/0.0/18_064/0015075, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt je zaměřen na personální podporu, osobnostně profesní rozvoj pedagogů, společné vzdělávání dětí a žáků, podporu kurikulárních i rozvojových aktivit, aktivit rozvíjejících ICT, i na spolupráci s rodiči dětí a žáků. Celková výše podpory činí 2 451 558,- Kč.
Vizí projektu EDISON je propojovat mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámiki a naučili se vzájemně tolerovat své zvyky, tradice.
Skupina 6 - 8 VŠ studentů nebo absolventů z různých zemí světa přijede do České republiky a stráví 1 týden na základní škole. Budou mít připravené prezentace o své zemi, budou s žáky diskutovat na různá témata, budou s nimi hrát hry apod.
Žáci školy budou mít možnost porovnat jiné země s Českou republikou.
BENEFITY pro školu a žáky:
Bezplatná výuka přizpůsobená potřebám dětí a žáků-cizinců z třetích zemí (ukončeno)
Jedná se o projekt MŠMT vyhlášený na období 1. 1. - 31. 12. 2018
V rámci tohoto projektu byla zajištěna výuka českého jazyka přizpůsobená potřebám dětí a žáků-cizinců z třetích zemí, která usnadní a umožní jejich rychlejší integraci do společnosti, poznání našich legislativních a společenských zákonitostí, zabezpečí rozvoj jejich komunikačních schopností v českém jazyce a zajistí překonání sociokulturních bariér.
Výuka probíhala v roce 2018
VYHODNOCENÍ
Výuka českého jazyka pro děti s odlišným mateřským jazykem - cizince ze třetích zemí probíhala v malých skupinkách. Děti byly rozděleny dle jejich mateřského jazyka a dle jejich momentální úrovně znbalosti českého jazyka.
Děti se učily prostřednictvím obrázků, her a logopedických říkanek, zejména Fr. Kábele.
Děti si rozšiřovaly slovní zásobu, seznámily se s gramatickými jevy při mluveném projevu. Učily se tvořit jednoduché věty tak, aby se nebály komunikovat s okolím.
Znalost českého jazyka má pro děti s odlišným mateřským jazykem velký význam.
U všech dětí byl vidět obrovský posun. Došlo ke zlepšení v oblasti vyjadřování i porozumění. Velmi si rozšířily slovní zásobu, začaly tvořit věty, ztratily ostych a nervozitu při komunikaci s ostatními.
Pro děti je velmi důležité neustále opakovat a procvičovat český jazyk. Většina rodičů doma český jazyk nepoužívá, proto je škola jediným místem, kde děti mohou v českém jazyce komunikovat.
Projekt vyhlášený MHMP.
V rámci tohoto projektu probíhá výuka českého jazyka jako cizího jazyka pro žáky MČ Praha 14. V letošním roce dochází do ZŠ Vybíralova pouze jeden žák z jiné školy v rámci MČ. Ostatní jsou žáci naší školy.
Žáci absolvují 1 - 2 hodiny týdně podle svých schopností. Upevňují český jazyk v mluvené formě. Znalost českého jazyka jim umožňuje lepší komunikaci s okolím.
Na prvním i druhém stupni již několik let pravidelně probíhá výuka českého jazyka pro žáky-cizince. Výuka probíhající formou doučování je zaměřena na rozšiřování slovní zásoby žáků-cizinců a prohloubení znalosti české gramatiky s cílem pomoci těmto žákům začlenit se do třídního kolektivu a překonat jazykovou bariéru. U žáků druhého stupně je cílem doučování také pomoc při absolvování přijímacích zkoušek na české střední školy.
Copyright © 2017 - 2024 | ZŠ Vybíralova &   Vitalex Computers - Tvroba školních webů