Ovoce do škol

LAKTEA, o.p.s., je schváleným dodavatelem a zajišťuje dodávky v rámci projektu "OVOCE DO ŠKOL" pro základní školy v celé České republice.

Nárok na dotované ovoce a zeleninu mají zcela ZDARMA všichni žáci 1. - 5. tříd.

Cílem projektu "Ovoce do škol" je mimo jiné zvýšit oblibu produktů z ovoce a zeleniny, přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí, zlepšit zdravotní stav mladé populace, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.

Podpora je poskytována na:

čerstvé ovoce a zeleninu
 balené čerstvé ovoce a zeleninu (např. upravené krájením nebo strouháním) pokud neobsahují přidaný
     cukr, sůl, tuky a sladidla
 balené ovocné a zeleninové šťávy, pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky, sladidla a konzervanty,
     avšak jejich podíl může činit nejvýše 25% celkového počtu dodaných produktů

Výběr ovoce a zeleniny by měl být co nejpestřejší, přičemž by měly být upřednostňovány druhy ovoce a zeleniny našeho klimatického pásma, nejlépe místní produkce. Exotické ovoce lze podávat pro zpestření a rozšíření znalostí.
S přihlédnutím k výživovému doporučení Ministerstva zdravotnictví pro obyvatele ČR, se upřednostňují: jablka, hrušky, švestky, kedlubny, karotka, okurky salátové, ředkvičky, hrachové lusky a listové saláty.

Každé balení ovocné a zeleninové šťávy a každé balení čerstvého ovoce a zeleniny musí být označeno nápisem "Ovoce do škol".

Četnost dodávek bude záviset na celkovém počtu přihlášených škol, resp. dětí.

Projekt "Ovoce do škol" má v naší škole na starosti paní učitelka Marcela Cipínová  (e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ).

Více na www.ovoceazeleninadoskol.cz